Odkwaszenie organizmu – w jaki sposób i które produkty spożywać?

Długotrwałe zakwaszenie organizmu może doprowadzić do wielu poważnych chorób, do utrzymującego się złego samopoczucia i spadku sił życiowych. Jeśli zauważyliśmy u siebie objawy zakwaszenia organizmu lub też wiemy, że spożywamy dużo produktów o odczynie kwasowym, to powinniśmy czym prędzej wprowadzić dietę odkwaszającą. Jest to ważne dla naszego ogólnego samopoczucia, prawidłowych procesów w organizmie oraz pięknego wyglądu.

Długotrwałe zakwaszenie organizmu jest bardzo groźne dla zdrowia, ponieważ może doprowadzić do negatywnych zmian w narządach wewnętrznych i schorzeń z tym związanych. Mogą pojawić się problemy z trawieniem, dolegliwości związane z procesem trawienia, nadciśnienie tętnicze, bóle głowy, kości i stawów. Pojawiają się także problemy z układem naczyniowym oraz z układem stawowym, co może doprowadzić do poważnych zagrożeń zdrowotnych. Zakwaszenie organizmu wpływa także negatywnie na wygląd zewnętrzny, ponieważ przyczynia się na wypadanie włosów, problemy ze skórą, kruche i łamliwe paznokcie oraz na wzrost cellulitu. Wszystko to powinno być dla nas wyraźnym sygnałem do zmiany nawyków żywieniowych i przejście na dietę odkwaszającą.

Jak jednak zacząć i przede wszystkim od czego zacząć? Czyli jak odkwasić organizm?

Po pierwsze do diety musimy wprowadzić produkty o odczynie zasadowym, czyli takie które zneutralizują działanie nadmiaru kwasów. Do tego potrzebna jest nam wiedza z zakresu żywienia, jednak nie przerażajmy się, bo wcale nie jest to trudne i skomplikowane. Produkty silnie zakwaszające organizm to mięsa i jego przetwory, sery żółte i pleśniowe, jajka, dżemy, słodycze, ryż, kawa i czarna herbata. Jeśli przeważają one w diecie to więcej niż pewne, że mamy zakwaszony organizm. Produkty o przeciwnym działaniu to warzywa i owoce, a także mleko i wszystkie jego przetwory, kiełki, soki naturalne i kasze, w tym szczególnie polecana jest kasza jaglana. Warto wprowadzić w dietę koktajle owocowo – warzywne, które dodatkowo dostarczają nam zastrzyku witamin i minerałów. Na stronach internetowych można znaleźć cała masę przepisów na koktajle i soki, których przygotowanie jest bardzo proste, a ich działanie nieocenione dla nas. W Internecie znajdziemy też sporo przykładowych diet odkwaszających, które zadbają o naszą kondycję zdrowotna i piękny wygląd.

Story Page