Soda oczyszczona w służbie zdrowiu

Soda oczyszczona jest produktem dobrze nam znanym. Trudno zresztą dziwić się jej popularności mając na uwadze to, jak dobrze sprawdza się w kuchni, podczas sprzątania oraz podczas odświeżania rzeczy. Okazuje się jednak, że może być ona dla nas cennym wsparciem również w odniesieniu do codziennej higieny, a nawet – dbania o zdrowie.

Soda cieszy się duża popularnością między innymi dlatego, że jest bezpiecznym i skutecznym mlekiem. Jest niezawodna między innymi w przypadku zaburzeń odnoszących się do układu pokarmowego, pomaga więc w walce ze zgagą, przyczynia się do złagodzenia bólu brzucha i walczy z niestrawnością. W takim przypadku wskazane jest wsypanie jednej łyżki sody do szklanki ciepłej wody, a następnie wypicie uzyskanego w ten sposób napoju. Po sodę można jednak sięgać także w przypadku doskwierającego nam bólu gardła. Co ciekawe, do jego przepłukania może zostać przez nas wykorzystana ta sama mikstura, choć nie zaszkodzi, jeśli wzbogacimy ja o kilka kropli cytryny. Nie będziemy też rozczarowani, jeśli skorzystamy z sody oczyszczonej po ukąszeniu owadów. Tu przydaje się maź, która powstaje po połączeniu sody z niewielką ilością wody. Ta zresztą pomoże również zmagającym się z ospą maluchom. O sodzie coraz częściej mówi się również w kontekście zakwaszenia organizmu, a więc jednej z przyczyn chorób określanych dziś mianem cywilizacyjnych. Stan taki jest spowodowany przede wszystkim dietą, w której nie brakuje mięsa i mleka, trudno jednak o owoce i warzywa pojawiające się w dużej ilości.

Kwaśny odczyn organizmu nie sprzyja naszemu organizmowi, a ponieważ soda oczyszczona jest mocno zasadowa, sprawdza się znakomicie, gdy pojawia się konieczność usunięcia toksyn z organizmu. Coraz częściej mówi się również o tym, że soda jest cennym wsparciem w profilaktyce antynowotworowej. W takim przypadku zaleca się rozpuszczenie jednej jej łyżeczki w filiżance ciepłej wody, a następnie picie jej przynajmniej dwa razy dziennie przez trzy dni. Potem należy zrobić sobie dziesięć dni przerwy, po którym trzydniowy cykl powinien zostać powtórzony. Oczywiście soda nie zachwyca swoim smakiem, można więc spróbować też stosować suchą sodę obficie popijana ciepłą wodą. Często mówi się też o tym, że soda jest w stanie wzmacniać organizmy osób, które zmagają się z rakiem.

Story Page