Odkwaszenie organizmu cz I

Nie będziemy zajmować się kwasicą jako chorobą. Jeśli chodzi o takie choroby należy przede wszystkim zacząć badać krew tętniczą i konkretne parametry, które będą się do tego odnosić. Ogólnie te parametry określa się jako gazometria. Kwasica to choroba, która jest bardzo niebezpieczna i może nawet doprowadzić do śmierci. Mówimy tutaj o zaburzeniach równowagi kwasowo zasadowej. Może to mieć charakter objawowy albo nie i może długi czas trwać bez żadnych objawów.

Czym to grozi? Przede wszystkim będziemy odczuwać złe samopoczucie, przemęczenie, senność, napady głodu, ciągoty do słodyczy. Potem pojawiać się będą uszkodzenia ciała w różnych miejscach, przy ważnych organach. Prowadzić to będzie dalej do wielu poważnych chorób. Jest ich całe morze. Statystyki pokazują, że zakwaszony organizm ma większe predyspozycje do chorób związanych z cukrzycą, nadciśnieniem czy grzybicą. Jeśli chcemy się odkwasić powinniśmy sięgnąć między innymi po świeże warzywa i owoce. Musimy pamiętać jednak, że im dłużej nasz organizm był zaniedbywany tym dłużej będziemy musieli walczyć o jego skuteczne odkwaszenie. Na początek należy zmienić dietę tak, że około 80% wszystkich składników będzie zasadotwórczych. Przy profilaktyce będzie to około 60%.

Odkwaszenie organizmu należy zacząć od rana. Wypić warto wodę z sokiem cytryny. Potem należy zjeść śniadanie, takie które będzie zasadowe. Powinniśmy postarać się o odrzucenie kawy i herbaty. Jeśli już chcemy pić kawę to przygotowujemy kawę gotowaną a więc będziemy ją gotować mieloną w wodzie przez około 5 minut. Dzięki temu bowiem będzie ona bez właściwości zakwaszających. Pijemy oczywiście kawę bez mleka oraz cukru. Do smaku można sobie dodawać jakieś przyprawy, jeśli sama czarna kawa nam nie odpowiada. Zawsze dobrze będzie włączyć do swojej diety herbaty ziołowe takie jak zielone czy czerwoną, ponieważ dzięki nim będzie można się oczyścić. Włączyć należy także kaszę jaglaną, która daje nam szansę na oczyszczenie organizmu, ponieważ jako jedyna jest zasadotwórcza

Story Page