Dieta zasadowa

To czy produkt będzie miał działanie zakwaszające czy też będzie decydował o odkwaszaniu organizmu zależy nie od jego smaku, ale od tego co się z nim dzieje, gdy dochodzi do przemiany materii. Produkty zasadowe w trakcie trawienia przyjmują odczyn alkaliczny. Zasadowa dieta będzie więc stawiać na produkty alkalizujące. Celem diety jest przywrócenie równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie.

Założenie będzie takie, że przyjmujemy 80% składników zasadowych i około 20% składników działających zakwaszająco. Jeśli taki układ będziemy utrzymywać to można oczekiwać, że będziemy zdrowie.

Jakie produkty działają na organizm zasadotwórczo?

Przede wszystkim chodzi tutaj o cytrusy, warzywa, owoce, szczególnie sprawdzać się będą buraki, sałata, jabłka, seler, banany, melony. Równowaga kwasowo – zasadowa w organizmie jest zachowana jeśli będziemy chcieli zjadać chleb z sałatą, rzeżuchą, natką pietruszki czy też pomidorem. Mięso będzie uzupełnione warzywami gotowanymi bądź surowymi. Warto wiedzieć również, których produktów powinno unikać w diecie zasadowe.

Przede wszystkim powinny to być takie elementy jak nabiał, mięso, sól, cukier, kofeina, alkohol. Niestety sytuacja wygląda tak, że współcześnie właśnie większość z nas będzie spożywać takie jedzenie. Trzeba pamiętać, że ta wartość będzie się obniżać przez stres, brak ćwiczeń a także zbyt mało snu czy też przyjmowanie leków.

Lista produktów podczas diety

Produkty dozwolone

W takiej diecie spożywać będzie można wiele produktów, ale są takie, których zjadać nie można. Jeśli chodzi o te 80% składników, które powinniśmy zjadać to przede wszystkim muszą mieć one poziom pH między 7 a 10. Najlepszy poziom ma woda z kranu oraz niesolone świeże masło.

Natomiast unikać musimy takich produktów jak: cukier, nabiał, mięso, kofeina, alkohol, tytoń, pszenica, drożdże, sól, kwasy nasycone, tłuszcze trans.

Co da nam dieta zasadowa?

Podstawowym celem diety zasadowej nie będzie utrata kilogramów, ale będzie chodzić o utrzymywanie zdrowej dla nas równowagi kwasowo – zasadowej. Dzięki temu będziemy mogli unikać takich problemów jak bóle głowy, brak energii, ciągłe zmęczenie, katar, grypa. Nie będą nas również łapać skurcze po tym jak przebiegniemy krótki dystans, nie pojawia się sytuacja, w której zaraz nie można złapać oddechu. Dieta zasadowa dobrze wpływa na nasza kondycję psychiczną, pozwala poradzić sobie z nerwowością oraz drażliwością.

Story Page