Jak odkwasić organizm?

Zakwaszenie organizmu to nic innego jak zmęczenie, zaburzenie koncentracji oraz apatia. Dodatkowo będą się pojawiać gastryczne problemy ze zgagą wzdęciami i wypadaniem włosów. Przyczyną dolegliwości są także zaniedbania dietetyczne, co doprowadzi do zakwaszenia organizmu. Jeśli zakwaszenie będzie się przeciągać to niestety będzie to prowadzić do wielu poważnych problemów ze zdrowiem. Pojawi się starzenie się tkanek, opryszczki, migreny czy zwyrodnienia stawów. Dalej może to prowadzić nawet do poważnych nowotworów i osteoporozy.

Ale właściwie co to jest zakwaszenie organizmu?

To właśnie kluczowe pytanie. Nasz organizm jest bowiem systemem, który dobrze działa, jeśli ma pH na poziomie 7,3-7,45 ponieważ wtedy jest to charakter obojętny. Gdy pH spadnie poniżej tego wskaźnika to będziemy mieli liczne problemy ze zdrowiem. Zaczną się pojawiać poważne kłopoty. Wszystko to prowadzić może do zaburzeń w funkcjonowaniu narządów w naszym organizmie i dalej do wielu różnych problemów. Jeśli chcemy poważnych problemów unikać powinniśmy przede wszystkim zdrowo się odżywiać. Zbilansowana dieta jest różna dla każdego człowieka, dlatego nie da się jednoznacznie określić jakie rozwiązania będą najlepsze. Wszystkie diety cud opierające się na schematach nie będą miały żadnego sensu i tak naprawdę raczej mogą prowadzić do wielu kolejnych poważnych problemów. Prawidłowa proporcja składników zasadotwórczych i kwasotwórczych to 80% do 20%. Nie należy zapominać o prawidłowym wchłanianiu substancji strawionych. Należy unikać również czynników stresowych, ponieważ one również będą wpływać niekorzystnie na nasz organizm,.

Pamiętaj o właściwym doborze produktów spożywczych. jeśli chcemy się zdrowo żywić powinniśmy przede wszystkim dowiedzieć się jako wyglądają składniki kwasotwórcze i zasadotwórcze i na co trzeba zwracać uwagę. Taką kluczową sprawą będzie między innymi kwestia związana z połączeniami żywieniowymi, które nie są zbyt dobre tak jak herbata z cytryną. Również łączenie twarogu z pomidorem działa bardzo niekorzystnie ponieważ doprowadzi do uszkodzenia stawów. Dlatego tych złych nawyków musimy unikać.

Story Page