Jak skutecznie odkwaszać organizm?

Nasz organizm i nasze samopoczucie pracują tak jak działa nasza wewnętrzna gospodarka. Jeśli będzie zachowana odpowiednia równowaga kwasowo – alkaliczna wszystko w organizmie pracuje bez większych problemów. Jednak w momencie, gdy taka równowaga będzie zaburzona pojawią się oznaki, które zlekceważone prowadzić będą do różnych poważnych problemów takich jak reumatyzm, zawał serca czy nowotwory.

Objawy zakwaszenia organizmu

Jeśli równowaga kwasowo – zasadowa będzie zaburzona to organizm nie będzie mógł normalnie funkcjonować. Zaniedbania prowadzą do wielu poważnych problemów. Jednak pierwsze oznaki mogą być mylące, ponieważ pojawi się ból głowy, kręgosłupa, zgaga czy biegunka oraz inne jelitowe dolegliwości. Zakwaszenie organizmu może się w różnym wieku pojawić. Wszystko będzie zależeć od stylu życia oraz diety. Najczęściej w wieku około 40 lat wychodzą poważne problemy. Okazuje się, że nawet około 70% ludzi może mieć problem z zakwaszeniem utajonym. To taki stan, w którym zakwaszenie jest obecne, ale jeszcze pH krwi nie było zmienione. Objawem zakwaszenia utajonego są zmiany skórne, które będą wyraźnie widoczne, do tego łamliwe włosy, łupież czy łamliwe paznokcie. Może być problem z brzydkim zapachem z ust. Jeśli zakwaszenie utajone przechodzi w stan ostry albo przewlekły to wówczas nasze zdrowie będzie się gwałtownie pogarszać. Stan ostry zakwaszenia będzie się objawiał migrenami i powracającymi przeziębieniami. Stan przewlekły będzie powodował objawy, które są związane z objawami cywilizacyjnymi, chronicznymi. Jeśli będziemy chcieli unikać zakwaszenia należy odpowiednio zadbać o swoją dietę. W naszym menu codziennym powinno być więcej produktów zasadotwórczych a mniej kwasotwórczych.

Warto wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe. Zacząć należy od podstaw. Jemy mniej, przeżuwamy pokarm i wybieramy dobre składniki żywieniowe, unikamy nadmiernej ilości mięsa, cukrów. Jeśli uda się wprowadzić zmiany w diecie to tak naprawdę będą duże szansę na pokonanie problemów z zakwaszeniem.

Story Page