Jak skutecznie odkwasić organizm?

Odkwaszanie organizmu nie jest zadaniem prostym, przestrzeganie kilku podstawowych zasad z nim związanych może jednak przyczynić się do tego, że cel ten zostanie przez nas osiągnięty szybciej nawet niż bylibyśmy skłonni przypuszczać. Jedna z najważniejszych przewiduje, że zrezygnujemy nie tylko z picia alkoholu, ale i z palenia papierosów, w obu przypadkach mamy bowiem do czynienia z używkami silnie zakwaszającymi. Dobrze jest też zastanowić się nad tym, czy nie warto postawić na minimalizację znajdującego się w naszej diecie nabiału. Konieczne wydaje się zwłaszcza wyrzucenie tak zwanych produktów seropodobnych, a więc twarożków o dziwnych składach i deserów mlecznych. Warto też ograniczyć spożycie mleka, a nawet pomyśleć o tym, czy nie wyeliminować go całkowicie. Jeśli jedzenie nabiału sprawia nam przyjemność i nie chcemy rezygnować z niego całkowicie, powinniśmy skoncentrować się przede wszystkim na maślankach i jogurtach, a więc tych produktach, które mają własną florę bakteryjną.

Kolejnym krokiem, który może nam przynieść wiele korzyści nawet pomimo tego, że jawi się jako posuniecie radykalne jest rezygnacja ze słodyczy. Pianki, żelki, kupne ciastka i produkty na bazie czekolady, które pojawiają się w sklepach mają właściwości silnie zakwaszające. Rozwiązaniem radykalnym, ale skutecznym jest też pozbycie się z domu białego cukru. Złośliwi twierdzą, że najlepiej, jeśli zdecydujemy się na ten krok eliminując również samą cukierniczkę. Stosowanie białego cukru jest pierwszym krokiem na drodze do zakwaszenia. Jeśli wiec musimy już coś dosłodzić, warto szukać rozwiązań zastępczych takich, jak choćby miód.

Innym sposobem na unikniecie zakwaszenia organizmu jest rozstanie się z białą mąką albo chociaż przyczynienie się do tego, że jej udział w naszej codziennej diecie zostanie ograniczony do minimum. Lepszym rozwiązaniem jest w tym kontekście mąka orkiszowa – powstająca z odmiany pszenicy, która nie została jeszcze ze[suta. Ciekawym rozwiązaniem jest też proszek zasadowy. Jego stosowanie w celach profilaktycznych nie ma większego sensu, może jednak pomóc, jeśli organizm jest zakwaszony.

Story Page